Neįsijungia nešiojamas kompiuteris, ką daryti?

Įrašą sukūrė

Kompiuteris – tai neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Sugedus kompiuteriui, visada bandome ieškoti sprendimo kaip greitai jį sutvarkyti, visgi jį naudojame darbui ar laisvalaikiui kasdien. Taigi ką reikėtų išmėginti, prieš pristatant kompiuterį į servisą ?

Jeigu kompiuteris nerodo visiškai jokių gyvybės ženklų arba įsijungia ir nerodo vaizdo:

  1. pabandykite ištraukti bateriją (1 pav. nr. 1) ir palaukti 1 minutę prieš prijungiant ją atgal į įrenginį. Ši procedūra leidžia tam tikroms mikroschemoms „išsikrauti”, to pasekoje maitinimo grandinės startuoja naujai.
  2. patikrinkite kompiuterio įkroviklį. Dažnai atsitinka, jog įkroviklio laidas laikui bėgant susidėvi ir nutrūksta, todėl tokių atveju tenka keisti įkroviklį arba jo laidą. Pabandykite laidą įvairiose vietose palankstyti ir jei ant kompiuterio esantis indikatorius pradės šviesti, tuomet jums yra reikalingas įkroviklio remontas.
  3. pabandykite palaikyti nuspaustą įjungimo mygtuką apie 15 sekundžių.
  4. kai kuriuose naujuose nešiojamuose kompiuteriuose dugne yra nedidelė skylutė (1 pav. nr. 5), kuri atsakinga už RTC (angl. real-time clock) maitinimą. Šis maitinimas palaiko BIOS (angl. Basic Input/Output System) bazinės įvesties/išvesties sistemos maitinimą ir neleidžia prarasti dalies išsaugotos informacijos. Kartais nutinka, kad ši mikroschema tiesiog užlūžtą, todėl to pasekoje ir neįsijungia kompiuteris arba jis veikia nekorektiškai. Taigi jums reikia adatėlės arba savaržėlės su kuria galite nuspausti BIOS reset mygtuką, palaikykite apie 15 sek.
  5. Jeigu nei viena procedūra nepadeda, galimai jūsų nešiojamo kompiuterio sisteminė (pagrindinė) plokštė sugedo ir jai yra reikalingas remontas. Tokiu atveju siūlome kreiptis į mūsų (pcrepair.lt) elektronikos remonto servisą, padėsime jums išspręsti problemą, suremontuosime įrenginį kokybiškai ir taip pat suteiksime remonto garantiją!
Lenovo T440 Bottom
1 pav. Lenovo T440 kompiuterio dugnas (pavyzdys)

KONTAKTAI

DĖMESIO! PRIEŠ ATVYKSTANT, BŪTINA SUSISIEKTI NURODYTAIS KONTAKTAIS!

Darbo laikas:

  • Pirmadienis – Penktadienis 900 – 2100
  • Šeštadienis 1200 – 1800
  • Sekmadienis 1200 – 1800