Kompiuteris lėtai veikia, stringa, neužsikrauna

Įrašą sukūrė

Kasdien besinaudodami kompiuteriu darbo, laisvalaikio reikalais kartais pastebime, kad kompiuteris nebėra toks pats greitas, kaip buvo jį įsigijus. Jei jūsų kompiuteris pradėjo strigti ar lėtai veikti, o gal visai neužsikrauna – pateiksime jums keletą patarimų, kaip išspręsti šia problemą.

  • Jei jūsų kompiuteris pradėjo lėtai veikti, pradžiai reikėtų patikrinti, ar disko talpa nėra perpildyta (1 pav.). Paveikslėlyje matome, jog disko talpa yra užimta tik apie 6%, rekomenduojame neužpildyti disko daugiau nei 80%, tai padės išvengti kompiuterio strigimo bei lėto veikimo. Jei jūsų diskas užipildė daugiau kaip 80%, galite pasinaudoti „disk cleanup” funkciją ir ištrinti operacinės sistemos laikinus failus bei senus atnaujinimo failus. Kaip matome „disk cleanup” lange (2 pav)., kompiuteryje yra susikaupusių nenaudojamų failų, kurie užima nereikalingą vietą jūsų diske.
1 pav. švarus sistemos diskas
2 pav. disk cleanup langas, 4,55GB nereikalingų failų
  • Jei intensyviai naudojatės kompiuterio laikmena, taip pat kompiuteris yra senesnis nei 5 metai, rekomenduojame patikrinti disko būklę. Kiekvienas SSD (3 pav.) diskas turi limituotą įrašymų į diską skaičių, todėl reikia nepamiršti, kad senas diskas, indikuojantis sulėtėjimą ar kitas pasireiškiančias problemas gali bet kada numirti, tad jei turite svarbių duomenų diske, rekomenduojame visada išsisaugoti keliose laikmenose. HDD (3 pav.) diskai yra ypač jautrūs, kadangi juose įrengtos mechaninės galvutės, jos laikui bėgant susidėvi, pažeidžiami paviršiai, to pasekoje diskas stipriai sulėtėja. Jei jūsų kompiuteryje yra HDD diskas, tuomet rekomenduojame visada jį pasikeisti į naujos technologijos SSD diskus, kurie ne tik pranašesni savo technologiją, taip pat ir paspartiną kompiuterį net iki 10 kartų!
3 pav. kietųjų diskų tipai: 1 – HDD, 2 – SSD sata, 3 viršuje – M.2 SSD, 4 apačioje – mSATA SSD diskas
  • Rodiklis, nusakantis, kad jūsų diskas yra sulėtėjęs – užduočių tvarkyklėje (angl. task manager) (4 pav.), efektyvumo lange (angl. performance) galime pastebėti, jog disko apkrova beveik visada siekia 100%. Tokiu atveji reikėtų patikrinti kas iš kompiuterio procesų naudoja didžiausią dalį jūsų disko. Jei tai įprasti windows sistemos procesai, tuomet tai yra vienas iš rodiklių, jog laikas keisti kietąjį diską. Pcrepair.lt servise pakeisime jūsų senąjį kietąjį diską į naują, perkelsime duomenis ir įdiegsime operacinę sistemą!
4 pav. užduočių tvarkyklė windows 10 operacinėje sistemoje (angl. task manager)
  • Dar vienas indikatorius, jog jūsų diskas galimai turi blogų sektorių – neužsikraunanti operacinė sistema. Kartais atsitinka ir taip, jog dieną dirbote kompiuterių, jį išjungėte, o kitą darbo dieną jis tiesiog neužkrauna operacinės sistemos. Vykstant ypatingai daug procesų, kompiuteryje taip pat atsiranda įvairių klaidų. Kartais šios klaidos nutinka dėl diske esančių blogų sektorių, taip pat ir dėl sisteminių klaidų. Vienas iš pavyzdžių – mėlynas sistemos atkūrimo (angl. recovery) langas (5 pav.). Jei šis langas pasireiškia ne pirmą kartą, tuomet reikėtų apsvarstyti kietojo disko keitimą nauju. Jei taip nutiko, jog pirmą kartą pamatėte recovery langą, tuomet reikėtų atliktį windows operacinės sistemos integralumo patikrinimą. Tai galite padaryti atvėrę komandinę eilutę (angl. command promt). Šią komandinę eilutę galite atverti su klaviatūros komanda WINDOWS + R, į šį langą įrašykite CMD. Atsivėrus juodam langui, įrašykite šią komandą: sfc /scannow ir paspauskite enter (6 pav.).
5 pav. windows operacinės sistemos atkūrimo langas (angl. recovery).
6 pav. komandinė eilutė su sistemos integralumo patikros komanda sfc /scannow

Tikimės, jog mūsų pateikti sprendimai jums padės išspręsti problemą ar nukreips reikiama linkme. Jei neturite patirties diagnozuojant kompiuterius, taip pat nežinote kaip pakeisti kompiuterio diską, tokiu atveju visada siūlome kreiptis į profesionalus, kurie ne tik patars, bet ir padės sutvarkyti kompiuterį pagal visus jūsų poreikius.

KONTAKTAI

DĖMESIO! PRIEŠ ATVYKSTANT, BŪTINA SUSISIEKTI NURODYTAIS KONTAKTAIS!

Darbo laikas:

  • Pirmadienis – Penktadienis 900 – 2100
  • Šeštadienis 1200 – 1800
  • Sekmadienis 1200 – 1800